Coraz więcej z nas pragnie kontrolować wagę swojego ciała. Zwłaszcza osoby na diecie, których celem jest zrzucenie paru kilogramów, chce monitorować swoje postępy. Jednak sama masa ciała niewiele nam mówi o stanie naszego organizmu. Z tego względu warto zainwestować w wagę, która mierzy wiele różnych parametrów, które dają pełny obraz zmian, które zachodzą w ciele pod wpływem zbilansowanej diety oraz uprawiania sportu. Dzięki temu jesteśmy w stanie rzetelnie ocenić swój progres w dążeniu do wymarzonej sylwetki.

Waga bluetooth z aplikacją

Najnowocześniejsze wagi są wyposażone w bluetooth, dzięki któremu są w stanie zsynchronizować się w aplikacją mobilną na smartfona. Jedną z takich wag jest inteligentna waga iHealth Fit. Posiadanie takiej wagi jest bardzo wygodne. Dzięki darmowej aplikacji w naprawdę łatwy sposób możesz monitorować wszystkie swoje pomiary oraz przeglądać ich historię. W przejrzysty sposób zobaczysz czy wykonywane przez ciebie treningi przynoszą zadowalające Cię efekty. W dodatku będziesz dokładnie widzieć, jak stopniowo zmienia się twoje ciało podczas procesu odchudzania. Zapisywanie pomiarów masy ciała i innych parametrów w zeszycie lub na kartkach stanie się zbędne. Wszystko będziesz miał zawsze pod ręką w swoim telefonie. W dodatku bardzo często pomiary z wagi zapisują się automatycznie w aplikacjach.

Jakie parametry powinna mierzyć waga?

Podstawową funkcją wagi jest pomiar masy ciała. Jednak dzięki współczesnej technologii w zaciszu własnego domu możemy poznać procentową zawartość tłuszczu, mięśni, wody oraz kości w naszym organizmie. Niektóre wagi obliczą także zapotrzebowanie kaloryczne na podstawie podanych przez nas informacji oraz podadzą nam nasze BMI, czyli wskaźnik masy ciała. Jest to możliwe, gdyż inteligentne wagi są wyposażone w elektrony, które wysyłają niewyczuwalne i całkowicie bezpieczne impulsy elektryczne. Mierzą one opór tkanek, na podstawie którego badają skład naszego ciała.

Wybierając wagę, warto wybrać taką, która zmierzy:

  • tkankę tłuszczową wyrażoną w procentach – obliczana na podstawie ilości tkanki tłuszczowej w proporcji do wagi Twojego ciała;
  • beztłuszczową masę ciała wyrażoną w kilogramach – obliczona przez odjęcie ilości tłuszczu od całkowitej masy ciała;
  • procentową ilość płynów obecnych w organizmie;
  • masę mięśniową wyrażoną w kilogramach;
  • masę kości wyrażoną w kilogramach;
  • masę trzewną, wyrażoną jako wskaźnik: tłuszczów znajdujących się w jamie brzusznej, które otaczają ważne dla życia organy;
  • szacunkową wartość optymalnego, dziennego zapotrzebowania kalorycznego.

Powyższe parametry dadzą nam pełny i rzetelny obraz stanu naszego organizmu.