Podobnie jak światło widzialne, energia podczerwona może być skupiana, odbijana i absorbowana. Ręczne termometry na podczerwień wykorzystują soczewkę do skupiania energii podczerwieni z obiektu na wbudowanym w nie czujniku, który dokonuje pomiaru temperatury. Technologia ta jest całkowicie bezpieczna i zapewnia nieporównywalną do innych technik pomiaru temperatury ciała wygodę. iHealth PT2L to cechujący się bardzo dużą szybkością, dokładnością pomiaru oraz powtarzalnością wyników bezkontaktowy termometr, wykrywający priomieniowanie cieplne z powierzchni ludzkiego ciała. Dzięki zastosowaniu skoordynowanych, zaawansowanych czujników redukujących zakłócenia tła oraz korygujących odchylenia odległości, wynik pomiaru uzyskiwany jest w czasie około 1 sekundy. Urządzenie wykorzystuje technologię podczerwieni, a wbudowany   czujnik klasy medycznej, zapewnia błąd pomiarowy na poziomie maksymalnie 0,4 °C. Ponadto wyposażono go w możliwość przełączania jednostek skali temperatur pomiędzy Celsjusze i Fahrenheity.

Jak korzystać z termometru iHealth?

Ergonomiczna konsrukcja termometru pozwala na przeprowadzanie higienicznych, bezkontaktowych i nieinwazyjnych pomiarów, co ma bardzo istotne znaczenie w czasach pandemii i dążenia do minimalizowania ryzyka związanego z przenoszeniem wirusa SARS-CoV-2. Bardzo łatwa oraz intuicyjna obsługa pozwala na wykonywanie pomiarów nie tylko przez osoby dorosłe, ale również w podeszłym wieku oraz dzieci. Wystarczy wycelować termometr w odpowiednie miejsce w odległości około ≤ 3cm od środka czoła i nacisnąć przycisk. Po chwili na bardzo czytelnym wyświetlaczu termometru pojawia się wynik. Dzięki zastosowaniu technologii LED i przedstawieniu wartości liczbowej pogrubioną białą czcionką na czarnym tle, odczyt widoczny jest wyraźnie również w zaciemnionym otoczeniu. Istnieje możliwość włączenia sygnału dźwiękowego oznajmiającego dokonanie pomiaru. Dodatkowo, oprócz wartości liczbowej wynik pomiaru jest przedstawiany na wyświetlaczu w formie trzech barwnych emotikonów ułatwiających jego interpretację. Czerwona ikona w przypadku gorączki i pomiaru ciała przekraczającego 38 °C, pomarańczowa dla oznajmienia podwyższonej temperatury w zakresie 37,5 °C – 38 °C lub zielona gdy temperatura nie przekroczy 37,5 °C.

 

Termometr ma wymiary 141 x 32 x 48 mm. Jego waga to tylko 53g bez baterii. Jest zasilany dwoma bateriami 1,5V AAA.

Wyłącza się automatycznie w przypadku bezczynności. Dokładność pomiaru wynosi 34-43 °C; rozdzielczość 0,1 °C;

Warunki pracy: temperatura 15 °C~40 °C, wilgotność ≤ 95% RH. Warunki transportu i przechowywania: temperatura -25 °C~55 °C, wilgotność ≤ 95% RH.

Termometr iHealth PT2L to urządzenie klasy medycznej. Spełnia wymogi prawa Unii Europejskiej poświadczone załączonymi do urządzenia certyfikatami.