Dostępnych jest wiele domowych monitorów ciśnienia krwi, ale ważne jest, aby upewnić się, że wybrany przez ciebie monitor ciśnienia krwi jest dokładny i odpowiedni dla Ciebie.

Dlaczego monitorować w domu?

Badania pokazują, że monitorowanie ciśnienia krwi w domu może pomóc osobom z nadciśnieniem utrzymywać ciśnienie pod kontrolą. Regularne pomiary ciśnienia pomagają obniżyć zarówno ciśnienie skurczowe, jak i rozkurczowe.

Monitorowanie w domu może również pomóc osobom, które dopiero zaczynają przyjmować leki obniżające ciśnienie krwi, aby określić, jak dobrze działa terapia. Może to być również przydatne dla kobiet w ciąży, u których występuje nadciśnienie indukowane ciążą lub stan przedrzucawkowy.

 

Automatyczne monitory ciśnienia krwi

Istnieje wiele różnych rodzajów domowych ciśnieniomierzy, ale najłatwiej jest używać monitora w pełni automatycznego (cyfrowego). Dwie główne kategorie ciśnieniomierzy to te nadgarstkowe i do mierzenia ciśnienia na ramieniu. Ciśnieniomierz nadgarstkowy jest zwykle bardziej kompaktowy, ale są uważane za mniej dokładne i rzadko zalecane przez lekarzy.

Ciśnieniomierz ramieniowy to rodzaj urządzenia do pomiaru ciśnienia krwi, który lekarz ma w swoim gabinecie, który zwykle zaleca swoim pacjentom.

 

Upewnij się, że masz odpowiedni rozmiar mankietu

Ciśnieniomierz będzie wyposażony w mankiet, który należy owinąć wokół ramienia. Jeśli użyjesz mankietu o niewłaściwym rozmiarze, odczyt ciśnienia krwi nie będzie prawidłowy. Zmierz się wokół ramienia w punkcie środkowym między ramieniem a łokciem i sprawdź czy otrzymany wynik mieści się w zakresie regulacji wybranego przez Ciebie ciśnieniomierza.

 

Wybierz ten, łatwy w użyciu

Wyświetlacz powinien być duży, a przyciski powinny być  intuicyjne. Niektóre ciśnieniomierze posiadają wyświetlacz, który odpowiednim kolorem pokazuje czy wynik jest prawidłowy czy nie.

Czy często podróżujesz lub czy zalecano Ci mierzenie ciśnienia krwi kilka razy dziennie? Wtedy niezbędny jest kompaktowy i przenośny rozmiar.

 

Inteligentny ciśnieniomierz

Czy podczas wizyt musisz poinformować lekarza o swoich poziomach ciśnienia krwi? Wtedy inteligentny, podłączony do urządzenia mobilnego ciśnieniomierz może być najlepszą opcją dla Ciebie, ponieważ umożliwia wysłanie twoich danych do lekarza bezpośrednio ze smartfona przy użyciu darmowej aplikacji.

Przed zakupem wypisz listę cech, które powinien posiadać ciśnieniomierz, tak aby wybrać ten, który najbardziej pasuje do twojego stylu życia i potrzeb.

Ciśnieniomierze iHealth posiadają certyfikaty i są zgodne ze specyfikacjami Unii Europejskiej, co jest gwarancją ich dokładności. Duże wyświetlacze z kolorową skalą, w której przedstawiane są wyniki oraz różne typy tych urządzeń sprawiają, że w gamie naszych urządzeń, każdy znajdzie coś dla siebie.