Inteligentne ciśnieniomierze  

Śledź swoje ciśnienie krwi.

Śledzenie zmian ciśnienia krwi pozwala użytkownikowi i jego lekarzowi przewidzieć ryzyko chorób sercowo-naczyniowych. Możesz monitorować ciśnienie samodzielnie za pomocą ciśnieniomierza z aplikacją, który oferuje pełną kontrolę i historię danych na telefonie komórkowym.

Inteligentne ciśnieniomierze

Według szacunków Światowej Organizacji Zdrowia ponad 40% ludności na świecie ma podwyższone ciśnienie krwi. Ponad 10 milionów osób choruje na nadciśnienie tętnicze, a więcej niż połowa z nich nie jest świadoma tego, że jest chora.

Bez względu na to czy mamy stwierdzone nadciśnienie tętnicze czy nie ważne są regularne pomiary ciśnienia krwi. Wysokie ciśnienie krwi jest czynnikiem powiązanym z wieloma chorobami układu krążenia oraz chorobami głównych narządów naszego ciała takich, jak wątroba czy nerki. Według badań zmniejszenie ciśnienia krwi, zmniejsza aż o 30-40% ryzyko zawału. Najważniejszą jednak informacją dla wszystkich jest fakt, że nadciśnienie tętnicze można leczyć. Za pomocą leków i przede wszystkim przez zmianę nawyków i diety na zdrowsze.

iHealth Labs stworzył gamę inteligentnych ciśnieniomierzy, które można podłączyć do urządzenia mobilnego za pomocą Bluetooth. Razem z aplikacją iHealth MyVitals ciśnieniomierze tworzą dziennik, w którym z łatwością możemy dodać notatki do pomiaru, wyszukać konkretnych pomiarów dla danego użytkownika oraz zaobserwować trendy. Aplikacja MyVitals daje możliwość tworzenia kont dla wielu użytkowników, dzięki temu każdy może wygenerować indywidualny raport z wykresami. Można pobrać go w pliku excel lub pdf i wysłać do trenera personalnego lub lekarza czy dietetyka.  

iHealth w swojej ofercie ma ciśnieniomierze nadgarstkowe oraz naramienne. Wiele osób obawia się, że ciśnieniomierze nadgarstkowe nie są dokładne. Pośród ciśnieniomierzy tego typu w gamie iHealth warto zwrócić uwagę na ciśnieniomierz nadgarstkowy iHealth Sense. Posiada on funkcje wyszukiwania odpowiedniego miejsca do pomiaru na nadgarstku i informuje o tym użytkownika na ekranie. Posiada również funkcję wykrywania arytmii, mierzy puls, ciśnienie skurczowe i rozkurczowe. Wbudowana pamięć tego urządzenia to 80 pomiarów. Warto również zobaczyć ciśnieniomierz nadgarstkowy iHealth View.

Każdy nasz ciśnieniomierz jest prosty w obsłudze, jednak ciśnieniomierz iHealth Track jest prawdopodobnie najłatwiejszym w obsłudze ciśnieniomierzem naramiennym. Posiada duży ekran, który wyświetla pomiar w trzech kolorach ( zielonym, żółtym i czerwonym). Wyniki są interpretowane zgodnie z zaleceniami WHO. Pomiar wykonuje się przez przyciśnięcie jednego przycisku i tylko jeden przycisk jest potrzebny by przesłać wynik pomiaru do chmury lub zapisać go w pamięci urządzenia. Wbudowana pamięć iHealth Track to 60 pomiarów.

Innym ciśnieniomierzem naramiennym jest iHealth Feel, jest on wbudowany w rękaw, bardzo kompaktowy, idealny dla osób mobilnych. Posiada wszystkie funkcje takie jak: arytmii, pomiar ciśnienia skurczowego i rozkurczowego, pomiar pulsu. Podczas pomiaru, gdy nasze serce będzie bić nieregularnie pojawi się komunikat o wykryciu arytmii serca. Wbudowana pamięć to 120 pomiarów.

Wszystkie nasze ciśnieniomierze są badane klinicznie, są uznane za urządzenia medyczne i posiadają certyfikat CE. Oznacza to, że są zgodne z normami europejskimi, czyli są bezpieczne dla użytkownika. Nasze urządzenia są tworzone z dbałością o jakość, a aplikacje są ciągle rozwijane. Dbamy również o bezpieczeństwo danych, które są przechowywane w Chmurze. Zapraszamy do zapoznania się bliżej z naszą ofertą inteligentnych ciśnieniomierzy i zachęcamy do kontaktu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ciśnieniomierza?

Coraz częściej w polskich domach znajdziemy ciśnieniomierze, dzięki którym w łatwy sposób można kontrolować stan swojego zdrowia w domowym zaciszu. Jest to niezwykle ważne dla osób, które przeszły zawał, udar, u których rodzinnie występują choroby układu sercowo-naczyniowego oraz osób w podeszłym wieku. Niestety wielu z nas nie zwraca większej uwagi na jakość kupowanego sprzętu. Zastanawiamy się, czy kupić ciśnieniomierz naramienny, a może lepszy będzie nadgarstkowy? Zwracamy uwagę na dodatkowe funkcje, które są niewiele warte, jeśli jakość ciśnieniomierza jest wątpliwa. Często też kusi nas niska cena urządzenia do pomiaru ciśnienia w domu.

Pamiętajmy, że ciśnieniomierz jest urządzeniem, które dostarcza wielu ważnych informacji o stanie naszego zdrowia. Dlatego przed zakupem warto upewnić się, że płacimy za dobry, sprawdzony sprzęt, którego pomiary będą rzetelne i wiarygodne.

Wybierając sprzęt medyczny domowego użytku, bez względu czy będzie to ciśnieniomierz, pulsoksymetr czy inne urządzenie, musimy sprawdzić kilka rzeczy.

Przede wszystkim kupowane urządzenie musi posiadać niezbędne certyfikaty dla sprzętu medycznego. Jeśli urządzenie nie jest certyfikowane, nie warto wydawać na nie pieniędzy. Niestety same certyfikaty też bywają podrabiane, dlatego trzeba sprawdzić, czy urządzenie jest odpowiednio oznakowane.

Ciśnieniomierz powinien posiadać certyfikat ESH (Europejskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego) lub BSH (Brytyjskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego). Przyznaje je niezależna, międzynarodowa organizacja, zajmująca się między innymi testowaniem wiarygodności ciśnieniomierzy. Urządzenia, które pozytywnie przeszły testy dają wiarygodne i rzetelne wyniki, a błąd ich pomiaru nie przekracza +/- 3 mm Hg w przypadku ciśnienia krwi oraz +/- 5% w przypadku pulsu.

W Europie dopuszcza się także certyfikat amerykańskiej organizacji AAMI (Association for Advancement of Medical Instrumentation). Wówczas maksymalny błąd pomiaru wynosi +/- 5 mm Hg.

Poza którymś z powyższych certyfikatów, ciśnieniomierz musi także posiadać znak CE, obok którego widnieje nazwa jednostki notyfikującej. Na tej podstawie łatwo można ocenić czy sprzęt spełnia odpowiednie wymagania, ponieważ lista jednostek notyfikowanych jest określona i ogólnie dostępna. Znak CE informuje, że urządzenie spełnia wszystkie normy dla sprzętu medycznego.

Poza tym warto upewnić się, czy urządzenie było testowane klinicznie.

Podsumowanie

Najlepszą decyzją przy zakupie ciśnieniomierza będzie wybór sprawdzonej marki, która specjalizuje się w produkcji sprzętu medycznego. Lepiej unikać zakupu takich urządzeń w markecie czy przypadkowych sklepach. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będą zakupy w profesjonalnym sklepie, stacjonarnym lub online, który dba o jakość sprzedawanych produktów.

 

Bezpieczne płatności

Wszystkie transakcje w sklepie iHealth są w 100% bezpieczne.

Szybka dostawa

Wysyłkę obsługuje firma Apaczka.

Zwroty i wymiana

Masz 14 dni na zwrot lub wymianę produktu.

Wsparcie

Potrzebujesz pomocy? Jesteśmy do Twojej dyspozycji!