Spalasz kalorie

Kiedy twoje ciało rozkłada bogatą w energię żywność, jak węglowodany i tłuszcze, zamienia je w cząsteczkę ATP (trifosforan adenozyny). Następnie, gdy ciało przekształca ATP w ADP (difosforan adenozyny), wydziela energię i pozwala mięśniom skurczyć się i poruszać. To właśnie mamy na myśli, gdy mówimy, że spalamy kalorie.

Rozgrzewasz się

Gdy twoje ciało spala kalorie, jego temperatura wzrasta i pocisz się. Pot odprowadza ciepło, które pozwala twojemu ciału pracować bez przegrzania.

 

Twoje serce bije szybciej

Ćwiczenia zwiększają tętno, aby szybko przepchnąć krew i tlen do mięśni. Jeśli często trenujesz wytrzymałościowo, twoje tętno spoczynkowe może się obniżyć. Wynika to z tego, że Twoje serce staje się bardziej efektywne w dostarczaniu krwi do narządów i mięśni.

 

Krew odpływa z jelit do mięśni

Czy czułeś kiedyś, że po rozpoczęciu biegu nagle musiałeś iść do łazienki? Przepływ krwi jest kierowany z dala od rdzenia i jelit do pracujących mięśni, co może prowadzić do biegunki. Aby tego uniknąć nie jedz na godzinę przed ćwiczeniami.

 

Uwalniają się hormony szczęścia

Na początku ciężkiego treningu, dostajesz skok adrenaliny i hormonu stresu kortyzolu. Twoje ciało wyczuwa, że ​​jesteś w trybie ucieczki, próbując uciec przed zagrożeniem. Następnie endorfiny pomagają zmniejszyć ból mięśni i poprawić nastrój.

Twój mózg dostaje impuls

Aktywność aerobowa poprawia nasze umiejętności myślenia i pamięć, być może dlatego, że podczas wysiłku jest zwiększony przepływ krwi do mózgu. W momencie, w którym zaczniesz ćwiczyć, twoje komórki mózgowe będą działać na wyższym poziomie. Zwiększony przepływ krwi do mózgu sprawi, że będziesz bardziej czujny podczas ćwiczeń i bardziej skoncentrowany po treningu.

 

Wzmacniacz organizm

Wystarczy kilka sesji cardio, aby stać się lepszym i poprawić swoją kondycję. Nawet po kilku treningach ilość mitochondriów w twoich komórkach gwałtownie wzrosną. Mówi się, że mitochondria są “generatorami energii” twoich komórek. Zamieniają tlen i składniki odżywcze w trifosforan adenozyny, który jest motorem aktywności metabolicznej komórek.

Ponieważ twoje komórki mają więcej mitochondriów, twoje komórki będą mogły wydajniej produkować energię. Zatem aktywność fizyczna stanie się dla Ciebie łatwiejsza.

Wysiłek fizyczny wzmacnia komórki twojego ciała, co prowadzi do poprawy ogólnego stanu zdrowia i dobrego samopoczucia.

 

Przyspieszysz swój metabolizm

W wyniku rosnących mięśni, które stają się coraz sprawniejszym, twój metabolizm również zacznie się zwiększać. Szybszy metabolizm oznacza spalanie większej ilości kalorii również w stanie spoczynku.

Wszystkie pozytywne efekty treningu występują, jeśli aktywność fizyczną poprzemy dobrze zbilansowaną, zdrową dietą.