Mierzenie poziomu glukozy pomaga w dobraniu leków lub dawki insuliny u pacjentów chorych na cukrzycę. Pozwala na dostosowania trybu życia, aktywności fizycznej i diety, tak aby leczenie było skuteczne. Codzienne badania i analiza wyników może doprowadzić do obniżenia ryzyka choroby nerek, uszkodzeń nerwów, czy ślepoty i innych powikłań, które mogą wystąpić w przypadku pogłębiania choroby.

 

Jakie funkcje powinien posiadać glukometr?

Należy zwrócić uwagę na kilka parametrów, które przedstawiamy poniżej.

 

Glukometr kompatybilny z telefonem

Nowe technologie posuwają się szybko do przodu, przynosząc wiele udogodnień. Glukometr umożliwiający połączenie z telefonem za pomocą Bluetooth sprawi, że codzienne badanie nie będzie uciążliwe. Poniżej kilka funkcji, na które warto zwrócić uwagę w przypadku kupowania takiego glukometru.

Aplikacja, marki oferują dostęp do darmowej aplikacji, która zapisuje dane i pozwala je analizować w każdej chwili.

Leczenie cukrzycy opiera się systematyczności. Osoby chore na cukrzycę muszą wykonywać pomiary kilka razy dziennie, o czym w ciągu dnia w natłoku różnych działań i codziennych wyzwań możemy zapomnieć. Przed zakupem glukometru sprawdźmy czy ma on funkcje przypominania o pomiarach, która sprawi, że zawsze wykonamy pomiar w odpowiednim czasie.

Zapis czasu pomiaru oraz kiedy dokładnie wykonaliśmy pomiar, przed czy po posiłku, po treningu, po spacerze umożliwi wyciągnięcie wniosków z zebranych danych.

Funkcja analizy danych i tworzenia raportów w postaci czytelnych wykresów w różnych formatach, które można wysłać bezpośrednio do lekarza lub trenera personalnego z pewnością przyczyni się do dobrania leczenia i uzyskania pożądanych efektów.

 

Kompatybilność z urządzeniem

Przed zakupem należy zapoznać się czy wybrany glukometr jest kompatybilny z naszym urządzeniem i jego system. Listę urządzeń najłatwiej znaleźć na stronie producenta.

 

Koszt pomiaru

Aby mieć pewność, że pomiar został przeprowadzony prawidłowo, należy używać pasków kompatybilnych z danym glukometrem. Ponieważ pomiary należy wykonywać codziennie, a w wielu przypadkach kilka razy dziennie, podczas zakupu glukometru, oprócz ceny samego urządzenia, należy zapoznać się z cenami lancet oraz pasków do pomiaru, aby uwzględnić wszystkie koszty.

 

Rozmiar

Codzienne obowiązki sprawiają, że czas wykonania pomiaru będzie przypadał w różnych sytuacjach, dlatego urządzenie powinno być małe, poręczne, tak abyśmy mogli prawidłowo dokonać pomiaru w każdej sytuacji.

 

Przechowywanie danych w trybie offline

Warto aby w przypadkach kiedy nie będziemy mieli dostępu do telefonu lub kiedy telefon zwyczajnie nam się rozładuje nasz pomiar został zapisany, dlatego glukometr powinien posiadać możliwość zapisywanie ostatnich pomiarów.

Dobrymi urządzeniami są glukometry iHealth, które spełniają wszystkie z powyższych kryteriów. Przy zakupie urządzenia dostajemy dostęp do darmowej aplikacji MyVital, a dane możemy przechowywać w chmurze i mieć zawsze do nich dostęp. Umożliwia wykonanie raportów w formacie pdf, możliwość pobrania danych do programu Excel. Posiada funkcje powiadomień o pomiarach.

Są kompatybilne z urządzeniami apple oraz systemem android.

Urządzenia iHealth są poręczne, małe, a odpowiedni design sprawia, że są wygodne podczas użytkowania.

Glukometr iHealth posiada również możliwość zapisu do 500 ostatnich pomiarów na urządzeniu.