Tryb życia diabetyków wymaga samokontroli, nieustannego dbania o swoje zdrowie oraz bardzo częstych pomiarów poziomu cukru we krwi. Na rynku pojawia się coraz więcej nowoczesnych rozwiązań mających ułatwić osobom zmagającym się z cukrzycą codzienne funkcjonowanie. Jednym z nich są glukometry zintegrowane ze smartfonem, dające użytkownikowi dostęp do dedykowanej aplikacji, do których zalicza się m.in. iHealth Gluco. Na czym polega ich fenomen?

 

Wygoda użytkowania

Osoby sięgające po inteligentne glukometry kierują się często komfortem ich użytkowania. Urządzenie łączy się ze smartfonem za pomocą technologii Bluetooth, zapisując wyniki pomiarów w dedykowanej aplikacji wraz z własnymi notatkami dotyczącymi np. zjedzonych posiłków, aktywności fizycznej lub terminów wizyt kontrolnych. Zastępuje tym samym tradycyjny dzienniczek samokontroli, oferując jednocześnie wiele dodatkowych funkcji – dobowe lub miesięczne podsumowania, grafiki i wykresy ułatwiające przeglądanie wyników, przypomnienia oraz system podpowiedzi. Jest to szczególnie ważne dla zmagających się z cukrzycą dzieci i ich rodziców, osób żyjących w pośpiechu, osób przywiązanych do telefonu i nie przepadających za noszeniem ze sobą dodatkowych przedmiotów, osób o krótkiej pamięci oraz tych, u których chorobę zdiagnozowano niedawno, stanowi jednak przydatne narzędzie dla wszystkich diabetyków chcących ułatwić sobie kontrolę nad stanem własnego zdrowia. Dodatkowo, glukometr iHealth cechuje się niewielkim rozmiarem, dzięki czemu możemy łatwo zmieścić go w kieszeni.

 

Dokładność pomiaru

Glukometry zintegrowane z aplikacją cenione są także za przechowywanie i analizę dużej ilości danych. Wyniki pomiarów z długich okresów czasu (iHealth przechowuje wyniki 500 ostatnich pomiarów), dokładna godzina i okoliczności ich wykonania, a także zestawienia danych w formie podsumowań oraz wykresów dostępne są zawsze w pamięci naszego telefonu. Dane pobierane przez iHealth zapisywane są także w chmurze, co pozwala na ich odtworzenie po zagubieniu lub zmianie urządzenia. Rozwiązanie to gwarantuje precyzyjny wgląd w historię choroby oraz zmiany zachodzące pod wpływem pory dnia bądź konkretnych zachowań. Dzięki temu, łatwiej zinterpretujemy uzyskane wyniki i zauważymy występujące tendencje. Właśnie ze względu na dostęp do tak szczegółowych informacji, wielu diabetyków deklaruje, iż korzystanie z aplikacji pomogło im poprawić swój stan zdrowia lub uzyskać motywację niezbędną do zmiany szkodliwych nawyków.

 

Glukometr z aplikacją – bezpieczeństwo

iHealth Gluco to urządzenie medyczne, poddane testom klinicznym, co gwarantuje jego skuteczność oraz wysoką jakość. Oprócz standardowej funkcji badania poziomu cukru we krwi, posiada także opcję automatycznego przesyłania informacji o niepokojącym wyniku wskazanym osobom, na przykład lekarzowi lub członkom rodziny użytkownika. Dzięki temu wpływa na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa chorego, wspomaga jego leczenie oraz, jeśli okaże się to konieczne, umożliwia szybkie uzyskanie pomocy.